.:: OFERTA : NAJBLIŻSZA OKOLICA : KONTAKT  ::.


ZAPRASZAMY NA WYPOCZYNEK DO DĘBNA PODHALAŃSKIEGO


Najbliższe okolice to przede wszystkim Pieniny w raz z terenami wokół Jeziora Czorsztyńskiego i zamkiem Czorsztyńskim aż po Spisz z Zamkiem w Niedzicy i rezerwatem pełomu rzeki Białki.

W samym Dębnie znajduje się znany na cały świat drewniany kościółek wpisany na listę światowego  dziedzictwa UNESCO.

Najbliższe wyciągi narciarskie to Białka Tatrzańska, Niedzica i Kluszkowce.

PRAKTYCZNE INFORMACJE 


Pieniny to jeden z najbardziej uroczych zakątków w naszym Kraju. Tutaj, na tak małej powierzchni  można podziwiać największe osobliwości polskiego krajobrazu. Tereny obejmujące Pieniny prawie w całości objęte są ochroną – Stworzono tutaj Pieniński Park Narodowy. W parku wytyczono kilkadziesiąt kilometrów szlaków turystycznych. Najbardziej znaną atrakcją turystyczną Pienin jest  spływ tratwami przełomem Dunajca. Trasa spływu wiedzie najbardziej malowniczymi terenami Pienińskiego Parku Narodowego. Zabytki architektoniczne Pienin to przede wszystkim Zamek w Czorsztynie, leżący obecnie na brzegu sztucznego jeziora.


Spisz  to przepiękna kraina. Większość wsi Polskiego Spisza sięga swą historią XIII wieku. Można tu spotkać stare, piękne kościoły, typową dla tego regionu szeregową zabudowę i niezwykłą gościnność mieszkańców. Polski Spisz to nieodkryty jeszcze turystycznie region. Można tam odnaleść wiele urokliwych zakątków położonych malowniczo zdala od zgiełku i tłoku. Zabytki architektoniczne Spisza to przede wszystkim Zamek w  Niedzicy, drewniany kościół z XIVw. w Trybszu oraz wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO kościółek w Dębnie.  Z zamkiem w Niedzicy powstałym w XIV wieku los obszedł się łaskawij i do dzisiejszych czasów pozostał w nienaruszonym stanie. Spisz to wymarzone miejsce na rodzinny wyjazd. Z łatwością można tu  spędzić miło czas.  Pójść na plażę, na rower lub zwiedzić przepiękny rezerwat "Przełom Białki". 


Polecamy bliskie wycieczki do Czorsztyna i Niedzicy gdzie zobaczymy zamki lub spłyniemy tratwami flisackimi ze Sromowiec do Szczawnicy. Każdy turysta wypoczywający u nas powinien zobaczyć również Przełom rzeki Białki oddalony o 7 km. Zimą natomiast zapraszamy do Białki Tatrzańskiej, Kluszkowiec lub na Polanę Sosny w Niedzicy gdzie można pojeździć na nartach.

Wszystkie materiały znajdujące się na tych stronach są zastrzeżone. 
Kopiowanie i wykorzystywanie do celów komercyjnych bez zgody wykonawcy strony zabronione.

Copyright © 2000-2010 Agrowczasy.com

> Podhale <> Pieniny noclegi < > Tatry noclegi < > Góry Świętokrzyskie noclegi <